MĀKSLAS DIENAS - 2006 programma
(tiek papildināta)

Lielākie notikumi:

 

Aizkraukle, Alūksne, Balvi, Bauska, Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Krāslava, Kuldīga, Liepāja, Limbaži, Ludza, Madona, Ogre, Preiļi, Rēzekne, Rīga, Talsi, Tukums, Valka, Valmiera, Ventspils

AIZKRAUKLE

Aizkraukles mākslas skolā skolas 15 gadu jubilejai veltīta pedagogu radošo darbu izstāde no 7.04.pl.18

Aizkraukles mūzikas skolā Ilzes Možeikas gleznu izstāde Eiropas skices no 12.04.pl.14

Aizkraukles novada domes izstāžu zālē  Ligitas Caunes kolāžas Par sievieti!  no 20.04.pl.15

Aizkraukles RRKP Būve birojā (Jaunceltnes 1a) Alda Dobenberga gleznu izstāde līdz 30.06.

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā Kalna Ziedos :

izstāžu namā  izstāde Gleznotprieks  no mākslinieces Leldes Vinters-Ores (Čikāga) darbnīcas atklāšana 16.04.pl.12

mazajā zālē izstāde Japānas bērnu zīmējumi, muzicē P.Barisona Aizkraukles mūzikas skolas audzēkņi, atklāšana 16.04.pl.12

AIZKRAUKLES RAJONS

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā Riekstiņi (Neretas pagastā)  Dites Pavlovičas, Sarmītes Garoles, Ilzes Līdumas vadīta nodarbība bērniem Ilustrēju grāmatu 8.-12.05.

 Izstāde Margaritas Stārastes ilustrētās bērnu grāmatiņas pusgadsimta garumā – no 1943.g. līdz mūsdienām  8.-12.05.

Izstāde Margaritas Stārastes zīmējumi  24.04.-26.06.

Kokneses pagasta bibliotēkā Beates Barones gleznu izstāde 10.04.-27.05.

Pļaviņu mākslas skolā Atvērto durvju dienas Pirmie soļi ar otu rokās no 10.04 (kuratore Irēna Skudra)

Skrīveru kultūras nama izstāžu zālē Vēsmas Vīksnas gleznu izstāde no 19.04.

ALŪKSNE

Alūksnē, O.Vācieša ielā 2 Alūksnes mākslas skolas rīkota akcija Augšām celsies Vecā pils… un Rīgas-Pori mākslas projekta small talk (Sarunas) izstādes prezentācija 17.04.pl.13

Alūksnes dzimtsarakstu nodaļas kamīnzālē izstādes Es visus labos brīžus salikšu reiz kopā  ietvaros tikšanās ar novadnieci Vēsmu Kokli-Līviņu, filosofiskas sarunas par dzejas nozīmi, rašanos, veidošanos,  dzeja un mūzika 18.04.pl.10.30

Alūksnes mākslas skolā (Raiņa bulv.5, darbdienās pl.10-18) izstāde small talk (Sarunas) 20.04.-15.05.

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā (Pils 74, tālr.43 81321, 9205295) Dzidras Ezergailes grafikas darbu izstāde 11.04.-23.06., atklāšana pl.12

Alūksnes Tautas namā izstādes Es visus labos brīžus salikšu reiz kopā ietvaros novadnieces Vēsmas Kokles-Līviņas deja un teātris, tikšanās 12.05.pl.18

ALŪKSNES RAJONS

Gaujienas mūzikas un mākslas skolā zīdspiedes darbnīca (vada Varis Rudzītis un Ilona Grodele)  28.04.

Gaujienas mūzikas un mākslas skolas diplomandu darbu izstāde 15.04.-15.05.

Gaujienas veikalā Lars &Co skatlogā Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 15.-30.04.

BALVU RAJONS

Šķilbēnu pagasta Upītes bibliotēkā Rēzeknes mākslinieka Pētera Gleizdāna grafikas darbu izstāde Dialogs ar Pīteri Miglinīku 13.04. -4.05., atklāšana pl.15

Ziemeļlatgalē dzīvojošo mākslinieku darbu izstāde Upītes pavasaris 29.04.– 6.06., atklāšana pl.10

BAUSKA

Bauskas Centrālās bibliotēkas abonementā Bauskas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 17.-23.04.

Bauskas pilsētas Tautas namā;

Mākslinieces Talia Traimin akvareļu izstāde Tragic Gate (sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību) no 10.04.

Tautas fotostudijas Bauska dalībnieku darbu izstāde 18.04.-15.05.

Bauskas rajona padomes zālē Tautas fotostudijas Bauska dalībnieku darbu izstāde 18.04.-15.05.

Mākslas salonā Meistars Gothards (Plūdoņa 42, darbdienās pl.9-18, sestdienās pl.9-14):

Fotostudijas vadītāja Ivara Kalniņa darbu izstāde Atspulgi  līdz 28.04.

Saulveža Lazdāna gleznau izstāde izskatās labi, bet...  no 22.04

BAUSKAS RAJONS

Iecavas kultūras namā keramiķa Leontīna Cīruļa darbu izstāde 22.04. -29.04.,atklāšana pl.16

Rundāles pagasta viesu namā Straumēni  Bauskas mākslas skolas audzēkņu un Tautas fotostudijas Bauska dalībnieku plenērs 11.-12.05.

Rundāles pils kalpu mājā – Baltajā mājā 15.-30.04.:

Rundāles pagasta zīmēšanas studijas pirmā darbu izrādīšana

Baltās mājas saimnieku draugu radošās izpausmes

Matildes darbi

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā Bauskas mākslas skolas, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un Tautas fotostudijas Bauska dalībnieku plenērs 25.04.

Vecumnieku pagasta Misas bibliotēkā Bauskas mākslas skolas un Tautas fotostudijas Bauska dalībnieku plenērs 27.04.

CĒSIS

Cēsu Izstāžu namā:

Cēsu novada mākslinieku darbu izstāde līdz 30.04.

J.Rozentāla mākslas vidusskolas audzēkņu darbu izstāde Momenti  līdz 30.04.

Rituma Ivanova gleznu un Kirila Panteļejeva tēlniecības darbu izstāde 5.-26.05.

CĒSU RAJONS

Līgatnes mūzikas un mākslas skolas Kamīnzālē audzēkņu darbu izstāde 10.-28.04.

Līgatnes pagasta bibliotēkā Līgatnes mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 10.-28.04.

Māksla akcija Pavasara krāsas, piedalās Līgatnes un Nītaures mūzikas un makslas skolu audzēkņi, Līgatnes pagasta iedzīvotāji 13.04.

DAUGAVPILS

Cietoksnī  Arsenāls, topošajā Marka Rotko mākslas centrā, Daugavpils mākslinieku asociācijas biedru darbu izstāde Arsenāls. Māksla. Ieņemšana 12.05.pl.17

Daugavas ielas sākumā, pie Marka Rotko piemiņas zīmes Mākslas dienu talka 29.04.pl.10

Mākslas dienas Uz viļņa Daugav-pilī:

Daugavpils Centra ģimnāzijā (Kandavas 17) Daugavpils mākslas vidusskolas Saules skola audzēkņu dizaina darbu izstāde 25.04.-12.05.

Daugavpils lietuviešu kultūras centrā (Teātra 8) A.Bondarenko, A.Čibeles-Makarevičas, I.Elkšņa, A.Lebeda foto izstāde 15.04.-15.05

Daugavpils muzeja izstāžu zālē (Muzeja 7):

Mākslas dienu atklāšana 19.04.pl.16;

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde Pa straumi, pret straumi 19.04.-20.05.

Daugvpils mākslas skolā (Muzeja 3) Atvērto durvju diena 20.04.pl.10-16

Audzēkņu papīra plastikas darbu izstāde 23.04.pl.14-20.05.

Daugavpils mākslas skolas ēkas logos (Muzeja 3) audzēkņu diplomdarbi – vitrāžas 19.04.-31.05.

 Daugavpils mākslas vidusskolā Saules skola (Saules 6/8) Atvērto durvju diena 20.04.pl.10-16

Daugavpils mūzikas vidusskolā (Kandavas 2a) Daugavpils mākslas vidusskolas Saules skola audzēkņu radošo darbu izstāde divdimensionālajā grafikā 24.04.pl.15-15.05.

Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas 8) Daugavpilī dzimušā mākslinieka Solomona Geršova simtgadei veltīta mākslas darbu izstāde 05.

Daugavpils pilsētas domē (K.Valdemāra 1) Daugavpils mākslas vidusskolas Saules skola audzēkņu dizaina projektu izstāde 24.04.pl.13-19.05.

Projekts No upes uz upi:

Daugavpils universitātes mākslas galerijā (Saules 1/3) Dominique Van der Veken (Francija) darbu izstāde Mākoņi un atpsulgi  20.04.pl.13 -16.05.;

Daugavpils universitātes mākslas galerijas pagalmā (Saules 1/3) Mākslas katedras studentu mākslas darbu izsole-tirdziņš “…” 11.05.pl.13

Daugavpils teātrī (Rīgas 22a) Anne Chaterine Charbonnier (Francija)  darbu izstāde Bez vārdiem 20.04.pl.17-16.05.

Kinoteātrī Renesanse (Vienības 30) Daugavpils mākslas skolas  audzēkņu veidoto netradicionālo masku izstāde 21.04.pl.14-20.05.

Krievu kultūras centrā (Kaļistratova namā, Nometņu 21) TLMS Klūga darbu izstāde no 28.04.pl.14

Mākslas salonā Māra (Rīgas 8) Daces Abrickas personālizstāde 27.04.pl.15-27.05.

TLMS Klūga  klūgu pinēju darbnīcās (Patversmes 2) Atvērto durvju dienas 2.,3.05.pl.12-15

TLMS Latgale keramikas darbnīcās (18.novejbra 8) Atvērto durvju dienas 11.,12.05.pl.11-16

Vienības laukumā māklsinieku grupas Kāpēc 5 performances un instalācija Traipu robeža

11.05. pl.16-18

Viesnīcā Park Hotel Latgola (Ģimnāzijas 46) Sanktpēterburgas mākslinieka Nikolaja Sičova darbu izstāde Radīšana līdz 3.06.

JELGAVA

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā (Filozofu 3) Jelgavas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 15.04.-15.05.

Ģ.Eilasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas 10) Jelgavas mākslinieku darbu izstāde 21.04.-25.06.

 

JŪRMALA

Aspazijas mājā (Z.Meierovica prosp.20, otrdienās-sestdienās pl.11-17) Andra Bērziņa un Mairas Veisbārdes darbu izstāde Manas mūzas 20.04. -20.05., atklāšana pl.17

Bulduru kultūras namā (Muižas 6):

Bērnu radošo darbu izstāde Raibais Mākslas dienu karuselis 12.04. -31.05., atklāšana pl.15

Jūrmalas mākslinieku darbu izstāde Mākslas dienas 2006 20.04. -31.05., atklāšana pl.15

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu 29):

Zemgales novada lietišķās mākslas izstāde Raibu raibais otējums 13.04. -30.04., atklāšana pl.17

Fotogrāfa Juki Nakamuras darbu izstāde Fotostāsts par lībiešiem Kurzemes krastā 13.04. -30.04., atklāšana pl.17

Cepuru izstāde no JPM krājuma Pagājušo sezonu cepures līdz 30.04.

Izstāde Einārs Plūksna LXV  5.05. -28.05., atklāšana pl.18

Latvijas Tēlnieku centra izstāžu projekta 1.daļa Rīga-Vilnius 3.05. -4.06., atklāšana pl.17

Majoros, Jomas ielas visā garumā Mākslas svētki Jomas ielā: Jūrmalas mākslinieku darbu izstādes veikalu, iestāžu, kafejnīcu skatlogos, brīvdabas izstādes, portretu zīmēšana un gleznošana, mākslinieku plenērs, radošās drbnīcas bērniem, pašdarbību kolektīvu koncerti

Majoru kultūras namā (Jomas 35):

Pāvila Šēnhofa gleznu izstāde Paralēlā pasaule līdz 27.04.

Zitas Sudņikas glenu izstāde Vardes un pavasaris no 30.04., atklāšana pl.16

Jūrmalas pilsētas Gada balvas mākslā  pasniegšana un koncerts 30.04.pl.17

KRĀSLAVA

Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā (Pils 8) Edmunda Lūča, Jura Andersona,Ulda Rēdeļa gleznu izstāde 12.04.-20.05.

Tikšanās ar autoriem 27.04.pl.16

 

KULDĪGA

Kuldīgā Tūrisma sezonas atklāšanā Lido zivis Kuldīgā  mākslas skolas audzēkņu līdzdalība ar keramikas darbnīcu un tērpu demonstrējumiem (organizē Kuldīgas Kultūras centrs) 29.04.

Kuldīgas novada muzejā Kuldīgas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde Pavasarīgais ķēriens 29.04.-1.06.

LIEPĀJA

"Kurzemes mākslas masāža" 6.maijs - 6. jūnijs www.artmassage.lv

Galerijā Klints (K.Valdemāra 51) Olitas Gulbes-Ģērmanes darbu izstāde Tuvāk dabai, tuvāk sev līdz 25.04.

Intas Amoliņas tekstila darbu izstāde 28.04.-18.05.

LIEPĀJAS RAJONS

Aizputes galerijā Mētras Māja (Pasta 1a, darbdienās pl.10-17, sestdienās pl.10-14):

Stikla mākslas izstādes MO-MOZAIKA un radošo darbnīcu lieliem un maziem atklāšana (atbalsta VKKF) 23.04.pl.15

Rasas Jansones , Ivara Drulles glezniecības un tēlniecības kopizstādes Cilvēciņi  atklāšana 13.05.pl.13

Aizputes Mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrā (Atmodas 9) Ziemeļvalstu jaunās videomākslas izlase Electric Visions 28.04.

Pāvilostas  mākslas skolā Zigmunda Viļņa, Ainara Zingnika, Andra Garokalna, Einara Viļņa ledus un sniega skulptūru fotogrāfiju izstāde Harbina-Vinipega-Pāvilosta 28.04. -12.05., atklāšana pl.18

Pāvilostas Mākslas skolas Vērgales mācību punktā audzēkņu darbu izstāde Jaunie talanti 13.04. -12.05., atklāšana pl.16

Vērgales pagasta Ziemupē Margaritas Stārastes zīmējumu un Jāņa Strupuļa medaļu izstāde no 23.04.

LIMBAŽI

Alojas kultūras namā Limbažu rajona mākslinieku un Alojas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu kopīgs Mākslas dienu pasākums 22.04.pl.12

Limbažu kultūras namā mākslinieku Muzikantu ģimenes darbu izstāde 25.04. -15.05., atklāšana pl.16

Limbažu muzejā (Burtnieku 7) Valda Ķikuta gleznu izstāde Vidzemes jūrmala līdz 15.05.

LIMBAŽU RAJONS

Lēdurgas kultūras namā Lēdurgas mākslas skolas 15 gadu jubilejas izstāde 20.04. -15.05., atklāšana pl.16

Salacgrīvas kultūras namā Limbažu rajona mākslinieku Mākslas dienu izstāde 22.04. -15.05., atklāšana pl.16

Salacgrīvas muzejā Salacgrīvas mākslas skolas audzēkņu atklātās stundas Klusā daba darbu izstāde līdz 30.04.

Veidošanas stunda keramiķes Vitas Valdmanes vadībā 24.04.pl.14

LUDZA

J.Soikāna Ludzas mākslas skolā J. (Stacijas 62) radošas, interaktīvas darbnīcas vecākiem un bērniem  Mākslas virtuvē – olas pārvērtības II 13.04.pl.17

Tikšanās sveču gaismā ar Ludzas mākslas skolas dibinātāju Antonu Kūkoju 18.04.pl.18

Izstāde Vysi muni gosti beja 28.04. -28.05., atklāšana pl.15

Ludzas Novadpētniecības muzejā J.Soikāna Ludzas mākslas skolas absolventu darbu izstāde PIE-DĀVĀ-JUMS  21.04.-10.05.

Ludzas pilsētas kapos  māksliniekam Jurim Soikānam veltīts piemiņas brīdis 24.04.pl.15

MADONA

Madonas pansionātā (Rūpniecības 38) Madonas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde15.04.-15.05.

Madonas rajona padomes ēkā (Saieta lauk.1)  Madonas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 15.04.-15.05.

SIA Madonas namsaimnieks (Saules 13a) Madonas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 15.04.-15.05.

SIA Madonas siltums (Cesvaines 24) Madonas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 15.04.-15.05.

OGRE

Mākslas salonā Pārogre (Druvas 5, hipermārketa 2.stāvā, pl.10-19) Elitas Viliamas grafikas izstāde Vārti uz pasauli 15.04.-15.05.

Ogres mākslas skolā sagatavošanas grupu audzēkņu darbu izstāde 15.04.-15.05.

Ogres vēstures un mākslas muzejā izstāde Kažociņu dzimta līdz 7.05.

OGRES RAJONS

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā Lielvārdes novada rokdarbnieču darbu izstāde Baltie darbi 14.04.-13.05.

Lielvārdes kultūras namā mākslas skolas Mākslas Aptieka grafikas nodaļas audzēkņu darbu izstāde  līdz 23.04.

Lielvārdes mākslas skolas Mākslas Aptieka dārzā podnieku saiets Ugunsceplis:

Cepļa kurināšana 8.04.

Cepļa atvēršana, darbu izņemšana un tirdziņš 9.04.pl.14

Dalībnieki no Latgales Pūdnīku skūlas – Aivars Ušp[elis, Staņislavs Viļums, Ilmaŗs Vecelis, Ēvalds Vasiļevskis, Aiga Dātava, Lilija Zeiļa, Valentīns Pjedko, no Vidzemes – Rudīte Būmeistare, Dace Lukevica, no Zemgales – Aina Zagorska, Aļos Zagorskis, mākslas skolas Mākslas Aptieka audzēkņi

Madlienas bibliotēkā Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde  19.04.-29.04.

Madlienas kultūras namā Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde  19.04.-29.04.

Ogres novadā 4. Starptautiskā monoizrāžu festivāla Zvaigzne-2006  izrādes 18.-22.04.

Suntažos Ogres rajona mūzikas un mākslas skolu festivāls 28.04.

Taurupes pagastā Kārļa Kažociņa dzimtas kapos komponista novadnieka-K.Kažociņa 120.jubilejas atceres pasākums 15.05.

PREIĻI

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā (Raiņa bulv.28) Jāņa Plivdas gleznu izstāde Garastāvoklis 12.04.-19.05.

PREIĻU RAJONS

Līvānu Mākslas skolā Radošas darbnīcas Līvānu novada iedzīvotājiem (atbalsta VKKF) 20.-28.04.

▪ izstāžu namā (Rīgas 12, otrdienās-sestdienās pl.12-18):

Gitas Cankales radošo darbu izstāde līdz 28.04.

Igora Dobičina tēlniecības un grafikas darbu izstāde 3.-27.05.

Riebiņu kultūras namā Jāņa Streiča pasteļu izstāde Kur basām kājām... 12.04.-12.05.

RĒZEKNE

Latgales Kultūrvēstures muzejā Izstāžu namā (Atbrīvošanas aleja 100a):

Jura Gaigala gleznu izstāde Mana tēvu zeme 11.04. -26.04., atklāšana pl.15

 Vitautas Valiušis (Lietuva) keramikas darbu izstāde 26.04. -20.05., atklāšana pl.16

Latgales novada skolēnu vizuālās mākslas izstāde Raibu raibais otējums 28.04.-13.05., atklāšana pl.15

TLMS Dzīpariņš audumu izstāde 18.05. -17.06., atklāšana pl.10

Rēzeknes mākslas vidusskolas audzēkņu un pedagogu radošo darbu izstāde 24.05.-24.06.

Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē  Atvērto durvju dienas 19.-20.04.

Rēzeknes mākslas vidusskolā LMA Latgales filiāles studentu-reflektantu iestājeksāmenu kompozīciju izstāde 13.-28.04.

Atvērto durvju diena grafikas darbnīcā 20.04.pl.17.20

LMA Latgales filiāles grafikas nodaļas 1.izlaiduma absolventu darbi 12.05.-2.06.

▪ 1.stāvā LMA Latgales filiāles studentu darbu izstāde Grafika – 10.pavasara sesija līdz 12.05.

▪ Baltajā zālē mākslinieku-pedagogu darbu izstāde 25.04.-13.05.

Rēzeknes Festivāla parkā Mākslas dienu kulminācijas pasākums Vējš burās: gājiens no Rēzeknes mākslas vidusskolas līdz Festivāla parkam,papīra kuģīšu locīšanas darbnīca, laivas apgleznošana, teatralizētas ainiņas, atraktīvas modes skates, mākslas darbu izsole, zīmēšana uz asfalta, plosta izgatavošanas darbnīca, vides objektu darināšana un prezentācija, zivju zupas vārīšana, muzicēšana u.c. Piedalās Rēzekenes plsētas kultūras centrs, mākslas vidusskola, LMA Latgales filiāle, Bērnu mākslas skola, Rēzeknes augstskolas Pedagoģjas fakultātes Mājas kultūras izglītības katedra, Mūzikas vidusskola, Latgales Kultūrvēstures  muzejs, Kultūras nams 10.05.no pl.16

RĪGA

Agijas Sūnas galerijā (Kalēju 9/11):

Edītes Pauls Vīgneres darbu izstāde Mīļlietiņas 13.-30.04.

Daiņa Gudovska darbu izstāde Es un Tu 2.-15.05.

Bārbalas Gulbes darbu izstāde Pļava 16.-29.05.

Arhitektu namā (Torņa ielā 11) gadskārtējā arhitektu un mākslinieku akvareļu izstāde 19.04.-12.05., atklāšana pl.17

Ārzemju mākslas muzejā (Pils lauk.3) laikmetīgās mākslas un modes izstāde DREAMING (sadarbības projekts ar Florenci (Itālija)) 3.-28.05.

Baltijas Krievu institūtā (BKI) (Lomonosova 1/24):

▪studentu galerijā BRIART:

Izstāde Mākslinieki par māksliniekiem, veltīta galerijas piecgadei (kuratori V.Daņiļenko, S.Hajenko) 20.-30.04.

BKI asociētā profesora A.Ņikitina pasteļu un akvareļu personālizstāde ( Lomonosova 4, Lomonosova 1/24, kuratore S.Hajenko) no 2.05.

kultūras un izglītības centrā (Lomonosova 1/24) studentu kreatīvā akcija Pilsēta – parks (tikai pudele) 20.04.

mazajās telpās (Lomonosova 4):

BKI pasniedzēju   Birutas Stafeckas, Irinas Kopeikinas, Agnijas Ģērmanes gleznu un citu jaunāko darbu izstāde 20.-30.04.

BKI Vides dizaina programmas studentu diplomdarbu izstāde 2.-15.05.

Biroju ēkā Tērbatas centrs (Lāčplēša 20a) Mākslas dienu izstāde no 25.aprīļa (kuratore mākslas zinātniece Ieva Linde, tālr.9480661)

Bolderājas mūzikas un mākslas skolā (Stūrmaņu 31) Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde Lidoņi  15.04.-15.05.

Būvfirmā Velve-AE (Tallinas 94, darbdienās pl.10-17) Veltas Toropinas gleznu izstāde Ziedi

Dārzciema ielā 86 Atvērto durvju dienas mākslinieku Aijas Liskupas, Gundegas Ozolas, Jutas Rindinas, Āra Segliņa un Vitas Valdmanes darbnīcās 24.-26.04.pl.11-17 (iepriekš pieteikties pa tālr.9817330)

Daugavas centrālajā sporta namā Mākslas dienu basketbola zibensturnīrs un gleznu izstāde (organizē Latvijas Mākslas akadēmija un Radošo senioru nams, piedalās mākslinieki, muzikanti, aktieri, deputāti, olimpieši un baņķieri) 29.04.pl.12-20

E.Smiļģa Teātra muzeja lielajā zālē (E.Smiļģa 37/39, trešdienās-svētdienās pl.11-18) Pāvila Šēnhofa gleznu izstāde AKTIERI. KOLĒĢI. DRAUGI 12.04.-12.05.

Galerijā AnnA (Skolas  30, pirmdienās-sestdienās pl.12-17) Baltijas Krievu institūta rīkota labdarības izsole, atbalstot mākslinieku atraitnes, Papīra māksla 8.-15.05. (kuratore S.Hajenko)

Grigorija Zerņicka gleznu izstāde  līdz 22.04.

Vilhelma Mihailovska grafiku un fotogrāfiju izstāde Vilhelms plus Elena 27.04.-17.05.

Galerijā Bastejs (Basteja bulv.12):

Profesora Induļa Zariņa stipendijas glezniecībā darbu konkursa izstāde(sadarbībā ar SEB Unibanku un Latvijas Mākslas akadēmiju) līdz 16.04.

Raimonda Tigula, Jāņa Medņa darbu izstāde Zaļš, balts, zils (foto un mūzika lībiešu krastā)18.04.-14.05.

Annas Baklānes gleznu un Kārļa Ādmiņa dizaina dabu izstāde 15.05.-4.06.

Galerijā Carousell (Kaļķu 2):

Grafiķes Dzidras Ezergailes 80 gadu jubilejas izstāde (atbalsta ierāmēšanas darbnīca Anda2 un SIA Kilbe) līdz 15.04.

Gadskārtējā galerijas fotomākslinieku  darbu izstāde Brīnišķīgā seja (galerijas projekts Šogad Rīgas foto biedrībai 100 gadu) 17.- 29.04.

Allas Folkas personālizstāde un Juzefas Kudeikas gleznu ekspozīcija 2.-15.05.

Gleznotāja Ingmāra Usas personālizstāde 16.-30.05.

Galerijā Daugava  (Alksnāja 10/12, pirmdienās-sestdienās pl.11-18) glezniecības, tēlniecības, grafikas izstāde Pavasaris 2006 19.04.-8.05.

Laimas Bikšes gleznu izstāde Sniegs aizgājis atvaļinājumā 10.-29.05.

Galerijā Lita (Laipu 5)  Alvja Zemzara darbu izstāde Avangards DADA 2006  (neparastas idejas, neparastas formas darbi) 2.05.

Ilzes Preisas gleznu izstāde 15.05.-5.06.

Galerijā Mūrnieks (Avotu 76, ieeja no Mūrnieku ielas, darbdienās pl.10-18, sestdienās pl.11-15, tālr.7295488):

Gleznu izstāde Vilhelma .Purvīša skolnieki (A.Artums, V.Vimba, K.Padegs, A.Egle, V.Kalnroze, Ā.Skride, S.Kreics, K.Melnbārdis, O.Pladers, J.Viļumainis, J.Pūpols, E.Baltmane, M.Lielkraste-Leitlande, K.Mudelis, M.Krūmiņš, P.Glaudāns, A.Šulcs, V.Jāņkalniņš u.c.) 19.-26.04.

Galerijas vasaras sezonas atklāšana (sadarbībā ar Rīgas domes Tūrisma koordinācijas un informācijas centru) – iespēja vērot māksliniekus radošajā darbā un pašiem piedalīties gleznas tapšanā 22.04.pl.14-16

Galerijā Pedants (M.Smilšu 12, darbdienās pl.10-19, sestdienās pl.11-15) Ramina Nafikova darbu (gleznas, stikli, zīmējumi) izstāde 21.04.-15.05.

Galerijā Rīgas galerija (Aspazijas bulv.20, pirmdienās-sestdienās pl.12-19):

 izstāde Ķermeņa spēks līdz 15.04.

Jāzepa Grosvalda 115 gadu jubilejai veltīta izstāde 27.04.-27.05.

Galerijā Tifāna (Jāņa 16, ieeja no nr.14) izstāde-aptauja No Vilhlema Purvīša līdz Borisam Bērziņam

Galerijā Tornis (Grēcinieku 11, pagalmā, pirmdienās-sestdienās pl.10-19, svētdienās pl.10-16)

Klasiskās mākslas galerijā Antonija (www.antonia.lv, Antonijas 22, darbdienās pl.11-19, sestdienās pl.11-17):

Konrāda Ubāna, Voldemāra Tones, Niklāva Strunkes, Jura Soikāna gleznu un zīmējumu un Valdemāra Helmaņa fotogrāfiju izstāde Bēgļi. Augšāmcelšanās  līdz 18.05.

Maijas Eliases (1924-1991) gleznu izstāde 20.04.-24.05.

Kultūras un atpūtas centrā Imanta (Anniņmuižas bulv.29):

 ▪ Baltajā galerijā Diānas Verneras keramikas un Guntas Smilginas gleznu izstāde Sievietes līdz 7.05.

▪ Skolēnu galerijā: Rīgas pilsētas Kurzemes rajona skolu audzēkņu – Vizuālās mākslas olimpiāžu uzvarētāju darbu izstāde  Atrodi prieku sevī  20.04.-31.05.

Jauno mākslinieku grafikas izstāde Solis 22.04.-31.05.

Kultūras un tautas mākslas centrā Ritums (Jaunielā 29a) Rīgas Kurzemes rajona mākslinieku darbu izstāde, atklāšana 22.04.pl.12

Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā (Lielvārdes 24, 3.stāvā) Mārtiņa Dāboliņa, Laines Kainaizes, Irinas Ošlejas darbu izstāde Itālija sapņos un īstenībā 

Latvijas Mākslinieku savienības ēkā - Mākslinieku namā (11.novembra krastmala 35) akcija Mākslas Māja.Kuģis  - atvērto durvju diena. Mākslas MājaNoasa šķirsts pašā Rīgas vidū, Daugavas krastā, kā Mājas Mākslai , kur satiksies ekspozīcijas un projekcijas, grafikas kamera, glezniecība ar grimu, plastilīna tēlniecība, foto, kino, video, performances, skaņas un sarunas 20.05. pl.12-18

RIXC Mediju telpā: Jānis Garančs : interaktīvā multimediju instalācija "Paralēlainavas"

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā (11.Novembra krastmalā 35):

Jauno mākslinieku darbu izstāde Skats no augšas 10.-20.04.

Mākslas dienu izsole 9.05.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkas izstāžu zālē (K.Barona 14) izstāde par ungāru dizaina attīstību Made in Hungary 1900-2000  līdz 28.04.

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā (Hanzas 5) bērnu zīmējumu izstāde Esmu drošs lielajā pasaulē 25.04.-19.05.

Mencendorfa namā – rīdzinieku mājā-muzejā (Grēcinieku 18):

Tallinas, Helsinku, Rīgas studentu un pasniedzēju darbu izstāde Eksperimentālais gars stikla mākslā līdz 1.05.

Signes Zeļežnovas tekstila darbu izstāde 15.04.-15.05.

Pasaules tirdzniecības centrā (Elizabetes 2) Agnijas Ģērmanes gleznu izstāde E.S.Pavasaris līdz 15.05.

Rīgas Kongresu namā RKTMC Mazā ģilde bērnu zīmēšanas studijas darbu izstāde 22.05. -4.06., atklāšana pl.17

Rīgas Kurzemes rajona izpilddirekcijā (Dzirciema 26) Jura Ģērmaņa un Agnijas Ģērmanes gleznu izstāde, atklāšana 13.04.pl.11

Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijā (Daugavpils 31):

Mākslinieka Valērija Dičkovska darbu personālizstāde 13.04. -15.05., atklāšana pl.13

▪ 4.stāvā Rīgas O.Kalpaka Tautas daiļamata pamatskolas skolēnu projekta Maskavas forštate darbu izstāde 13.04.-15.05.

Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē (Merķeļa 13) Lietuvas  un Zemgales gleznotāju darbu izstāde Tilts 3.-30.05.

Rīgas mākslas skolā (Ģertrūdes 36):

Atvērto durvju diena 11.05.pl.15.30-19

Pētera Sidara digitālās glezniecības izstāde Bez komentāriem 15.04.-15.05.

Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolas galerijā SOLUS (Bruņinieku 65) Jāņa Spalviņa akvareļu izstāde Ūdens pasaule no 21.04.

Stikla galerijā (Laipu 6) izstāde MO-mozaīka  līdz 18.04.

Mākslinieks tuvplānā:

Elenas Griščenko darbu izstāde Man spokojas 20.04.-4.05.

Martas Ģibietes  darbu izstāde Stikls 8.-20.05.

13.gs.Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī Sv.Pētera baznīcā (Skārņu 19):

Jelgavas mākslinieku grupas glezniecības un grafikas darbu izstāde līdz 23.04. (otrdienās-sestdienās pl.10-17,svētdienās pl.20-17)

Mairas Veisbārdes un Andra Bērziņa glezniecības, grafikas, tēlniecības izstāde 28.04. -4.06., atklāšana pl.17 (otrdienās-sestdienās pl.10-18, svētdienās pl.12-18)

VEF Kultūras pilī:

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas skolu vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu izstāde-skate (organizē Rīgas domes izglītības, sporta un jaunatnes departaments) līdz 12.04.

Izstāde Dārza dizains 20.-23.04.

Rīgas Tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu-2006 izstāde Ūdens 25.04.-20.05.

Izstādes Ūdens dalībnieku rīkota 2.Irbītes akcija pie gleznotāja Voldemāra Irbes pieminekļa Dailes teātra skvērā (mākslinieki zīmēs un aicinās piedalīties) 29.04. no pl.11

VKPAI Latvijas Arhitektūras muzejā viduslaiku dzīvojamo ēku kompleksā Trīs brāļi (M.Pils 19) izstāde 1905. Posts un jauncelsme (kurators Mgr.art Dainis Bruģis) līdz 25.05.

Ziemeļu Ministru padomes birojā (Marijas 13/3):

Baltijas Sleipnīra stipendiātu Bārbalas Gulbes, Madaras Liepas un Madaras Gulbis stikla un glezniecības izstāde Aiz polārā loka līdz 30.04.

Oskara Lekūna fotoizstāde Uz ziemeļiem 10.05.-30.06.

RĪGAS RAJONS

Baldones pilsētas domē 27.04. -31.05., atklāšana pl.16:

Baldones mākslinieku Ievas Muzikantes, Tālivalža Muzikanta,Kristīnes Krastiņas-Indānes, Ēras Zalcmanes, Ināras Pēdas-Visnievskas, Māras Ozolas, Emmas Smilgas, Vinetas Skalbergas, Vitauta Almanasa darbu izstāde

Baldones mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde

ASV bērnu un jauniešu darbu izstāde Creative Connections

Daugavas muzejā (Salaspils, Doles sala) izstāde Doles muižas vēsture līdz 3.06.

Inčukalna Tautas namā Inčukalna mākslinieku kopas darbu izstāde un konkursa Mans krēsls, mans spilvens ekspozīcija līdz 15.05.

Ķekavā Mākslas dienas 06.06.:

radošās darbnīcas bērniem, pl.10-12;  objektu izstādes atklāšana Ķekavas mūzikas skolas iekšpagalmā, Tubasalu (Igaunija) un Ķekavas mūzikas skolu audzēkņu koncerts  pl.13.30

Ķekavas mākslas skolā:

izstāžu zālē skolotāju L.Auziņas, I.Bojatjukas, S.Kalējas, I.Korņilko, A.Lesiņas, Z.Ozoliņas-Šneideres, L.Ratnikas darbu izstāde līdz17.05.

gaiteņos Ulbrokas mūzikas un mākslas skolas un Siguldas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 5.-17.05.

Ķekavas mūzikas skolā:

 Audzēkņu veidoto kolāžu izstāde 15.04.-3.05.

Tubasalu (Igaunija) mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi 5.-6.05.

Ķekavas pagasta padomē Ķekavas mākslas skolas audzēkņu grafikas darbi līdz 26.05.

Ķekavas sociālās aprūpes centrā Ķekavas mākslas skolas audzēkņu darbi 24.04.-26.05.

Mālpils kultūras namā vienas dienas mākslas radīšanas svētki Māksla ir visapkārt  29.04.pl.12:

Vidzemes reģiona mākslas skolu mācību priekšmetu metodiskās apvienības seminārs Mākslu sintēze. Interaktīvās mācību metodes

izstāžu zālē Mālpils mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde Krāsu prieks

▪ 2.stāva foajē Vidzemes reģiona mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde Krāsu prieks

Ropažu estrādē, Jauniešu un interešu izglītības centrā, Mūzikas un mākslas skolā  Mākslas skolas audzēkņu un Mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde, mūzikas skolas koncerts, kolektīvu koncerts, orientēšanās sacensības Pa Ropažu kultūrvēstures objektiem

29.04.

Salaspils Izstāžu zāles dārzā (Rīgas 36) akcija – projekts Varavīksne 1.05.pl.11

Siguldas mākslu skolā Baltais Flīģelis (Šveices 19):

Siguldas novada bērnu un jauniešu konkursa Mans četrkājainais ģimenes loceklis noslēguma akcija un darbu izstāde 12.04.pl.13

Kārļa Dobrāja gleznu izstāde līdz 2.05.

Turaidas muzejrezervātā:

 ▪ muižas Pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā ēkā Gunāra Dukštes fotogrāfiju izstāde Lidojumā  aprīlī-maijā

Turaidas pils Ziemeļu tornī  izstādes Putni atklāšana 13.04.

ZRA Silava (Salaspils, Rīgas 111, darbdienās pl.9-18) gleznotāja Mārtiņa Dāboliņa personālizstāde

TALSI

Talsu novada muzejā:

Talsu mākslinieku darbu izstāde 17.04.-13.05.

Mākslas dienu izstādes atklāšana  - video programma Ceļojumi mākslā: fotogrāfi Dainis Kārkluvalks, Āris Krauze, Uldis Balga stāsta par Talsu mākslinieku braucieniem uz Venēcijas biennāli, Somiju un Zviedriju 17.04.pl.16

Bērnu mākslas diena – Ž.Sūniņa prēmijas vizuālajā mākslā pasniegšana, rajona skolēnu karikatūru izstādes-konkursa, veltīta Talsu karikatūrista Friča Makstnieka 70 gadu jubilejas atcerei,  noslēgums, rajona skolu komandu radošā darbnīca Cilnis smiltīs, Dundagas vidusskolas Teātra sporta uzvedums 1.05.pl.13

Talsu dzīvnieku patversmē Ausmas (K.Valdemāra 75a) mākslas objekta Kaķumāja atklāšana 17.04.pl.19

TALSU RAJONS

Mūsdienu mākslas un kultūras mantojuma centrā Sinagoga (Sabile,Strauta 4 tālr.9133374) 22.04.-22.05., atklāšana pl.14:

Jauno mākslinieku grupas darbu izstāde Ainavas ar atmiņām

Sabiles mūzikas un mākslas skolas audzēkņu zīmējumu izstāde

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā (Pedvāle, Sabile, tālr.9133374):

Pasākums Lieldienu noskaņās Raibais zaķis 16.04. no pl.12

▪ krodziņā Dāre Lauras Feldbergas gleznu izstāde Mazās lietas 22.04.-02.06.,atklāšana pl.15.30

TUKUMS

Durbes pilī (M.Parka 7):

Raita Zvirbuļa zīmējumi un grafikas līdz 30.04.

Tukuma novada mākslinieku darbi no 8.05.

Alberta Pauliņa gleznas no 8.05.

Bilžu retrospektīvā izstāde 2.-21.05.

Mākslas svētki-2006 13.05.pl.14

Galerijā Durvis (Brīvības lauk.21):

Tukuma mākslinieču tekstiliju, keramikas, ādas darbu izstāde Es un mani draugi  līdz 12.04.

TLMS Durbe tekstiliju izstāde Visādi audumi 15.04.-25.05.

Tukuma muzejā (Harmonijas 7)  pasteļu un gleznu izstāde no muzeja kolekcijas līdz 28.05.

TUKUMA RAJONS

Irlavas pagastnamā 21.04.-12.05.:

Ritmas Lagzdiņas gleznu izstāde

Keramiķes Velgas Melnes un Ivetas Jēkabsones darbu izstāde

Jaunpils muzeja izstāžu zālē Aijas Princes  darbu izstāde Ziedu gleznojumi  no 15.04.

Kandavas mākslas skolā radošās darbnīcas novada skolu bērniem Kas tie tādi, lieli, mazi pavasarī sanākuši  noslēguma izstāde  24.04.-15.05.

Mākslas skolas audzēkņu darbu ekspozīcijas vecpilsētas skatlogos un iestādēs

Kandavas galerijā Vējspārns (Lielā 28, otrdienās-piektdienās pl.10-16, sestdienās pl.10-14) Henriha Vorkala darbu izstāde 15.04.-15.05.

VALKA

Valkas kultūras namā piecu Sanktpēterburgas fotogrāfu darbu izstāde Roku darbs līdz 23.04.

Valkas mākslas skolā studijas dalībnieku darbu izstāde Viesn sprīdis, divi sprīži, sprīdis uz priekšu – taču ir uz priekšu? 26.04.-21.05.

Valkas mūzikas skolā Valkas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 15.04.-15.05.

Valkas novadpētniecības muzejā (Rīgas 64) 9. Valkas rajona mākslinieku darbu izstāde Jūtu pakāpiens līdz 15.05.

Valkas poliklīnikā Valkas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 15.04.-15.05.

Valkas sporta hallē fotoizstāde Mans draugs-nenopietns cilvēks līdz 30.04.

VALMIERA

Galerijā Laipa (Rīgas 27a) Raimonda Līcīša gleznu izstāde Torsionu lauki.II 22.04.-12.05.

Valmieras Drāmas teātrī (Lāčplēša 4) VMV Apģērbu dizaina nodaļas m0odes šovs Gadalaiki (Valmieras  mākslas vidusskolai – 30) 22.04. pl.15

Valmieras Kultūras centrā (Rīgas 10):

VMV Vides dizaina nodaļas audzēkņu darbi (Valmieras mākslas vidusskolai – 30) līdz 13.04.

Oskara Lekūna fotoizstāde Telpa 15.05.-16.06.

Valmieras Novadpētniecības muzejā (Bruņinieku 3, izstāžu zāles otrdienās-sestdienās pl.10-17):

 Andra Vārpas tēlniecības izstāde 7.-29.04., atklāšana pl.16

Izstāde Putnu ceļš līdz 29.04.

Valmieras pensionāru centra Atvasara  rokdarbu pulciņa Made dalībnieku darbu izstāde līdz 29.04.

ZET pārvaldē (Raiņa 14) VMV audzēkņu darbu izstāde Mūsu sapņu skola  (Valmieras mākslas vidusskolai – 30) 10.04.-10.05.

VALMIERAS RAJONS

Rūjienas mākslinieku darbnīcā Pie Ādama Alkšņa (Rīgas 11) Oskara Lekūna fotoizstāde Telpa līdz 12.05.

VENTSPILS

Pārventas bibliotēkā Laimdotas Junkaras darbu izstāde no 20.04.