Mākslas dienas 2010
  PASĀKUMU KARTE 1188.lv
ATKLĀŠANAS PASĀKUMI
PAR MĀKSLAS DIENĀM
MĀKSLAS DIENAS TOREIZ
VĒSTURE
PRESES KONFERENCE
I.ZIEDOŅA DZEJOLIS
BANERI
SAZIŅAI


2009
2008
2007
2006
Mākslas dienas iesāksies ar Māklsinieku mobilo gājienu.

Šoreiz mākslas dienās vēlamies runāt par toleranci, kas ļauj pastāvēt līdzās tik dažādām sabiedrības personībām, un ļauj tām virzīties uz kopējiem mērķiem. Tieši saruna veicina mūsu (sabiedrības) savstarpējo toleranci un saprašanos. Citādais mulsina un atbaida, atgrūž. Lai iepazītu tuvāk ir jārunā.

Tiek uzskatīts, ka gājiens ir diezgan galējs un aktīvs uzskatu paušanas veids. Ar gājienu mēs gribam ļoti tiešā veidā paust to, ka saruna un saprašanās ir ļoti nepieciešana.

“Es tieši uz ielas eju tev klāt, es gribu ar tevi parunāt”, jau 1965. gadā rakstīja Imants Ziedonis. Mēģinājums savstarpēji tuvināties un tuvināt mākslu skatītājam arī ir šīs aktivitātes pamatā. Gājieni mākslā ik pa gadu desmitiem ir piedzīvojuši savu atdzimšanu. Gājieni, kuros pauž sociālās idejas, teatralizēti gājieni Mākslas un Teātra dienās 1970. gadu Latvijā, gājiens kā procesuālā māksla. Šoreiz Mākslas dienām veltītā gājiena galvenais uzdevums ir satuvināt mākslu, mākslinieku un skatītāju, iesaistot tos vienlaikus nopietnā, jautrā un svinīgā norisē. Kā tuvināšanās procesa sastāvdaļa un galvenais “sarunu objekts” tiek piedāvāta mobilā izstāde. Gājiens-izstāde-performance paredzēta kā viens no publiski pieejamākajiem mākslas dienu pasākumiem.

Mēs aicinām piedalīties visus māksliniekus, kas vēlas piedzīvot šo gājienu kopā ar mums kā skaļu, jautru, pavasarīgi raibu performanci Rīgas centrā! Visi radošo profesiju pārstāvji var piedāvāt idejas kā izdaiļot šo gājienu ar performancēm, mobiliem mākslas darbiem, runām un dziesmām, droši uzrunāt nejaušu garāmgājēju un aicināt pievienoties. Sparīgas dziedošas taures, krāsainas lentes un plakāti, skaļas balsis – domātājiem, darītājiem, rakstītājiem, kritizētājiem, romantiķiem, pragmatiķiem.

Būsim vienoti un tiekamies 13. aprīlī, pulksten 17:00, Esplanādē pie Raiņa pieminekļa!

Par Mākslas dienu ofociālu atklāšanu paziņos izstādē Pārmijas.

Laikmetīgās mākslas izstāde “Pārmija” norisināsies no 13. aprīļa līdz 6. maijam Rīgas izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”. Pārmija = Ej runāt – nāc klausīties! “Pārmija” ir izstāde par domu, skatu, ieskatu, attēlu, sajūtu un svārstību apmaiņu. Tā ir par runāšanu un spriešanu, klausīšanos un dzirdēšanu. Tā ir arī par jaunām trajektorijām un apmaiņas procesiem. Izstādes kuratoru grupa „5 Ievas” ir izvēlējušās ap 100 Latvijas mākslinieku darbus, kuri skatītājus aicinās un pārdomām, sarunu un pārmiju.

Izstādē piedalās:
Diāna Dimza – Dimme
Anitra Bērziņa
Kristiāns Brekte
Patrīcija Brekte
Daiga Krūze
Ivars Drulle
Jānis Purcens un citi Latvijas mākslinieki

Pēc Mākslinieku mobilā gājiena, kas finišēs izstādē Pārmijas tiks oficiāli paziņots par Mākslas dienu 2010 atklāšanu.

Atbalstītāji

Lavijas Mākslinieku savienība Pilna servisa pasākumu aģentūra Pareizā Ķīmija Dators x Dizains -  mājas lapu izstrāde Mākslas Perons Datoram.lv - Tava datora labsajūtai 1188.lv - Viegli uzzināt! Muhamors - dāvanas Jelgavas tipogrāfija Map Antalis GlobalArtRoom Ekonomokas un kultūras augstskola Rīgas Centrāltirgus Apollo Naba Klab Radio Naba Jauniešu Kultūras portāls StoraEnso Nacionālā ziņu aģentūra Draugiem.lv Žurnāls Deko EuroAWK vides reklāma Prezentreklāma Rāmju izgatavošana Kultūras Diena Laikraksts Diena DPD - sūtījumu piegāde Valmiermuižas alus Žurnāls Rīgas Laiks Latvijas leļļu teātris Latvijas Studentu apvienība LMA Vizuālās komunikācijas nodaļa Mājas lapu uzturēšana Rīgas cirks Mēbeļu pietura Kultūras forums